مهر

مهر

ساخت مهر، صنعتی است که در آن چند نوع جوهر که از رنگ یا رنگ‌دانه ساخته‌شده است برای چاپ تصویر یا الگویی روی کاغذ استفاده می‌شود که بروی یک ورق لاستیکی حک یا قالب‌گیری و یا به‌صورت لیزری، حکاکی یا جوش داده‌شده است. مهر شرکت ابزاری است که برای مهر زدن یا نشان‌دار کردن اسناد مهم شرکتتان و برای اعتبار دادن به آن اسناد مورداستفاده قرار می‌گیرد. مهر شرکت شامل نام شرکت، سال تأسیس و آرم و لوگوی آن می‌باشد. مهر شرکت به‌منزله‌ی امضای رسمی و اداری شرکت شما می‌باشد.

انواع مهر:

به‌طورکلی سه نوع مهر داریم:

  • مهر لیزری
  • مهر ژلاتینی
  • مهر برجسته

مهرهای لیزری همان مهرهای فوری یا مهرهای ضد جعل هستند که در عرض چند ثانیه آماده خواهند شد.

مهرهای ژلاتینی یا لاستیکی داری طیف گسترده‌ای از انواع و کاربردها هستند این مهرها در انواع زیر موجود می باشند:

  • مهرهای اداری
  • مهرهای شرکت و مدارس
  • مهر پزشک
  • مهر شخصی برای دسته‌چک
  • مهر بانکی

موارد کاربرد مهر:

در کسب‌وکار و تجارت از مهرها در سه مقوله استفاده می‌شود: مهرهایی برای استفاده در ادارات، مهرهایی برای استفاده در تزئین اشیا و وسایل و یا مهرهایی که برای اسباب‌بازی‌های کودکان استفاده می‌شوند. در مهرهایی که برای کسب‌وکار استفاده می‌شوند معمولاً آدرس و آرم شرکت و موسسه اعمال می‌گردد. و معمولاً دارای قسمت‌های قابل تعویضی هستند که کاربر می‌تواند تاریخ یا نوشته‌ی مهر را تغییر دهد. از آن‌ها برای تاریخ زدن نامه و مرسوله‌ی رسیده و نیز برای معتبر ساختن اسناد استفاده می‌گردد. در برخی کشورها، برای اسنادی مثل قراردادها استفاده از مهر معمول‌تر از امضا کردن کاربرد دارد.

تفاوت مهرهای لیزری و ژلاتینی :

فرق اساسی و مهم بین مهرهای لیزری و ژلاتینی  این است که در مهرهای لیزری شما می توانید از ریزترین فونت های نوشتاری ،عکس و طرح های ظریف حتی ترام دار(کوچکترین جزء چاپی را ترام می گویند) بدون به هم ریختگی جوهر در روی کاغذ استفاده نمایید ؛ اما مهرهای ژلاتینی این دقت و  قابلیت را ندارند.

مجتمع تبلیغاتی نقش و نگار مفتخر است که با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درخشان در زمینه ی طراحی انواع مهر دستگاهی در کرج توانسته است خود را به قطب ساخت و فروش انواع مهر دستگاهی در کرج تبدیل نماید.

“طراحی و ساخت مهر با طرح اختصاصی خود را به نقش و نگار بسپارید”