تابلو فلکسی

ساخت تابلو فلکسی

تاریخچه ی تابلو فلکسی :

از سال 1375 که تابلو فلکسی وارد ایران شد با توجه به جلوه ی ویژه ای که داشت در بین تابلوها جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داد .نام صحیح تابلو فلکسی ” فلکسی فیس ” می باشد.
طرح های تابلو فلکسی در ابتدا با استفاده از استیکرها روی متریال فلکسی چسبانده میشدند اما با گذر زمان و روی کار آمدن پرینترهای فلکس استفاده از استیکر منسوخ شد.

مزیت این نوع تابلو :

از نکات مثبت این محصول که باعث شده است طرفداران زیادی داشته باشد مقاومت در برابر گرما و نور می باشد که در تمام مناطق با هر آب و هوایی مورد استفاده قرار میگیرد.

تفاوت بنر و تابلو فلکسی :

تفاوت بنر و فلکسی در عبوردهی نور می باشد که بنر قابلیت عبور نور را ندارد اما فلکسی قابلیت عبوردهی نور را دارد به همین جهت از بنر در اماکنی که قابلیت نصب پروژکتور دارد استفاده می نمایند.

انواع تابلو فلکسی :

این تابلوها معمولا در دو نوع نور دار و بدون نور موجود می باشد که بسته به نیاز مشتری مورد استفاده قرار می گیرد.
تابلو فلکسی دارای لامپ های فلوروسنت در پشت فلکسی قرار دارند که باعث می شوند تابلوهای فلکسی جلوه ی بیشتری داشته باشند.معمولا طرح تابلو تیره انتخاب می شود که موقع روشن شدن تابلو جلوه ی بیشتری داشته باشد.

ساختار این تابلو :

اگر بخواهیم ساختار این تابلو را به سادگی شرح دهیم باید بگوییم که این تابلو از دو فریم تشکیل شده است که فریم اول وظیفه  نوردهی را بر عهده دارد بدین منظور مهتابی های برقی را بر روی ورق قرار می دهند و در فریم دوم قسمتی پارچه ای بر روی فریم اول قرار می گیرد .

روش ساخت این تابلو :

آماده سازی این تابلو از سه مرحله ی طراحی ، چاپ ، ساخت و نصب تشکیل می شود.

1- مرحله ی اول طراح طرح مورد نظر را آماده می کند

2- در مرحله ی بعد با استفاده از دستگاه های چاپ این طرح را بر روی متریال فلکسی به چاپ می رسانند

3- در مرحله ی بعد فلکسی چاپ شده را بر روی قابی پروفیلی نصب می کنند

4- حال نوبت به نورپردازی میرسد همانطور که در قسمت قبل نیز متذکر شدیم نورپردازی این نوع تابلو به وسیله ی مهتابی صورت می گیرد پس در این مرحله مهتابی هایی را بر روی ورق های گالوانیزه یا به اصطلاح ساده تر سینی مهتابی نصب می کنند و آن را قابل پروفیلی جاسازی می نمایند

5- در مرحله ی پایانی پروژکتورهایی در روی کار و یا LED در پشت کار نصب می کنند که این کار به نورپردازی کمک می کند .

ساخت تابلو فلکسی بسیار مقرون به صرفه می باشد و با ظاهری جذاب ابزار تبلیغاتی مفیدی محسوب میشود.
نقش و نگار ارائه دهنده خدمات تابلو فلکسی در کرج می باشد.

[galleryimg ids=”6088,6089,6090,6091,6092,6093,6094,6095,6096,6097,6098″]