استند

چاپ استند تبلیغاتی در کرج

چاپ پلات لمینت یا به عبارت صحیح تر کتد لمینت نوعی چاپ دیجیتال می باشد . چاپ این محصول با استفاده از دستگاه پلاتر انجام می شود که این دستگاه قادر به چاپ بر روی انواع متریال می باشد .

پس از چاپ متریال با استفاده از دستگاه پلاتر ، با استفاده از دستگاه لمینتور یک لایه ی محافظ روی کار کشیده می شود که در مقابل خطرات احتمالی از جمله پارگی و کشیده شدن و… محافظت می نماید . لمینت به طور کلی روش چاپ نمی باشد از جمله تمهیدات لازم برای محافظت کار است.

در حالت کلی دو نوع پلات لمینت وجود دارد :

  •  گرم
  • سرد

پلات لمینت گرم :

در این روش همانطور که از نام آن مشخص است لمینت با استفاده از گرما بر روی پلات چسبانده می شود ، در واقع در این روش لمینت بر روی پلات پرس می شود.

پلات لمینت سرد :

در این روش از گرما استفاده نمی شود بلکه روشی مشابه سلفون کشی است در این روش لمینت بر اثر فشار بر روی پلات حک می شود.

پلات لمینت ها در دو نوع براق و مات وجود دارند که از لحاظ هزینه تفاوتی ندارند اما اکثرا نوع مات آن را انتخاب می کنند زیرا نوع براق به جهت انعکاسی که دارد مانع دید کامل می شود.

از پلات لمینت در تبلیغات و دیزاین داخلی استفاده می شود ، دلیل این که این نوع محصولات در دیزاین داخلی استفاده می شود این ات که پایه ی اصلی جوهر این نوع چاپ از جوهر می باشد و هنگامی که در معرض عوامل جوی مختلف قرار بگیرد چاپ آن آسیب می بیند.

کاربرد پلات لمینت :

اکثر نمایشگاه ها ، کتاب فروش ها ، فروشگاه ها و… از پلات لمینت استفاده می نمایند.

نحوه ی چاپ پلات لمینت :

در ابتدا طرح مورد نظر به دستگاه پلاتر فرستاده می شود ، پس  چاپ پلات توسط دستگاه پلاتر بر روی کاغذهای مختلف از جمله کاغذهای فوتو گلاسه ، PVC ، کوتد و… در ابعاد و گراماژهای مختلف صورت می گیرد. در این مرحله از لمینت استفاده می شود تا به کار استحکام بخشیده شود ، در واقع لمینت نوعی محافظ پلاستیکی است که بر روی پلات کشیده می شود تا علاوه بر استحکام باعث محافظت در برابر عوامل خارجی نیز شود .

مزایای این نوع چاپ :

  • کیفیت بالای این نوع چاپ در مقایسه با چاپ هایی که در ابعاد بزرگ انجام میشود مثل چاپ بنر
  • سرعت بالای چاپ
  • جنس خاص این نوع محصول که نسبتا مستحکم و مقاوم تر است
  • ظاهری گیرا بخاطر روکش لمینت

معایب این نوع چاپ :

  • indoor بودن (قابل استفاده در فضای داخلی ) این محصول
  • عدم مقاومت بالا در برابر عوامل جوی
  • محدودیت چاپی طول و عرض ،از لحاظ عرض قابلیت چاپ 100 الی 150 سانتی متر را دارد و از لحاظ طول قابلیت چاپ تا 250 سانتی متر را دارد.

گروه تبلیغاتی نقش و نگار با به کار گیری نیروهایی مجرب و دستگاه های چاپی نوین بهترین محصولات چاپی را به شما عزیزان ارائه می دهد.

[galleryimg ids=”6036,6037,6038,6039,6040″]