تابلو پلکسی

ساخت تابلو پلکسی

عموما با نام “پلکسی گلاس” شناخته می شوند.پلکسی گلاس نوعی پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد.جنس پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف می باشد که نوعی پلیمر است.از دیگر ویژگی های پلکسی، مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه است. پلکسی گلاس به صورت صفحاتی با ابعاد ۲/۱ × ۸/۱ متر به بازار ارائه می شود.از کابردهای آن می توان در ماکت سازی نام برد.پلکسی گلاس در دو نوع مات و شفاف در رنگ های مختلف تولید می شود و دارای ضخامت ها بینmm 1 تا mm40 می باشد.از این رو متریال مناسبی برای ماکت سازی است.

در طرفین صفحات پلکسی گلاس معمولاً برچسبی مقوایی چسبیده شده که کار محافظت از این ورقه ها را در برابر گرد و خاک انجام می دهد. از این لایه می توان برای خط کشی و مشخص نمودن محل برش نیز استفاده نمود. برای برش پلکسی ۲ روش وجود دارد.استفاده از کاتر مخصوص برش پلکسی و دستگاه برش CNC.اما بهتر است برش ها توسط دستگاه انجام شود.چون در دستگاه برای برش از اشعه لیزر استفاده می  شود،به همین خاطر برشها دقیق تر،تمیز تر و ظریف تر خواهد بود و در نتیجه کیفیت کار بالا می رود.

انواع پلکسی :

  • سامپکس (3خط تایوانی):معتبرترین تولید کننده پلکسی در آسیا شرکت سامپکس تایوان است که تولیدات این شرکت دارای کیفیتی عالی با قابلیت عبور نور بسیار بالا و یکدست میباشد که متاسفانه مدتی است محصولات تقلبی با این نام در بازار زیاد شده است.تشخیص این پلکسی از نوع تقلبی توسط تابلوسازان خبره راحت است ولی حروف سازان مبتدی و مشتری ها به سختی قادر به تشخیص این نوع پلکسی می باشند.
  • ییرلانگ تایوان: این نوع پلکسی ساخت تایوان است و در بعضی از رنگ ها دارای کیفیت بسیار خوبی میباشد.
  • ریچانگ: این نوع پلکسی ساخت چین میباشد و کیفیتی معمولی و قیمتی پایین دارد.
  • چوچن: این نوع پلکسی ساخت چین میباشد و کیفیتی معمولی و قیمتی پایین دارد.
  • پلکسی های متفرقه: کلیه پلکسی های داخل بازار با برند های دیگر به هیچ عنوان مناسب در زمینه حروف سازی نمیباشد.

مجتمع تبلیغاتی نقش و نگار مفتخر است که با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درخشان در زمینه ی طراحی انواع تابلو پلکسی در کرج توانسته است خود را به قطب ساخت و فروش انواع تابلو پلکسی در کرج تبدیل نماید.

“طراحی و ساخت تابلو پلکسی با طرح اختصاصی خود را به نقش و نگار بسپارید”

[galleryimg ids=”6059,6060,6061,6062,6063,6064″]