کاتالوگ

چاپ کاتالوگ در گروه تبلیغاتی نقش و نگار

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ، یکی از راهکارهای تبلیغات داخلی است. چاپ کاتالوگ به عنوان یک راهکار تبلیغاتی که وظیفه جلب توجه مشتریان را دارد. البته چاپ کاتالوگ نه تنها وظیفه جلب نظر مشتریان جدید دارد بلکه یکی از مهم ترین وظایف آن در تبلیغات ارائه خدمات و محصولات به بازدید کنندگان میباشد.

تمامی امور و محصولات تبلیغات دارای جزئیات و ریزه کاری هایی است که تنها در صورت فراهم شدن این المان ها تبلیغات معنا پیدا میکند. چاپ کاتالوگ نیز همانند تمام فیلدهای تبلیغاتی دیگر تنها با رعایت یکسری المان های به خصوص پاسخگوی نیازهای تبلیغاتی خواهد بود.

اگر شما هم برای جزء افرادی هستید که به دنبال چاپ کاتالوگ میباشید تا به این واسطه محصولات و خدمات خود را به جامعه هدفتان معرفی نمایید میتوانید با اطلاع پیدا کردن از المان های چاپ کاتالوگ میتوانید به بهترین شکل ممکن تبلیغات محصولات خود را انجام دهید.

طراحی و چاپ کاتالوگ
ثبت سفارش

چاپ کاتالوگ در کرج

اگر قصد چاپ کاتالوگ برای کسب و کار خود را دارید می توانید برای ثبت سفارش با ما در ارتباط باشید. مجموعه نقش و نگار با دارا بودن سابقه ای طولانی در زمینه چاپ کاتالوگ در کرج ، از طراحی تا چاپ در کنار شما خواهد بود

کاتالوگ ، بدون در نظر گرفتن اینکه شما یک فروشگاه آنلاین و یا فروشگاه فیریکی داشته باشید می تواند کلید بازاریابی موثر شما برای محصولات و خدمات شما باشد.ممکن است شما علاقه مند به استفاده از چاپ کاتالوگ در بازاریابی خود باشید ولی ندانید که از کجا باید شروع کنید.

کاتالوگ ها به روشنی تصویری از آنچه شما ارائه خواهید کرد به نمایش می گذارند. علاوه بر این به شما این امکان را می دهند تا ارزش برند خود را بالا برده و اطلاعاتی اضافی که کاربرانتان بدهید.

نقش و نگار ، مرجع چاپ کاتالوگ در کرج به شما تصویری روشن از آنچه باید برای طراحی و چاپ یک کاتالوگ انجام دهید را نشان خواهد داد.

تعداد صفحات داخلی کاتالوگ

تعداد صفحات کاتالوگ

خب بریم سراغ اولین المان که در چاپ کاتالوگ باید به آن توجه شود. تعداد صفحات، نکته مهمی است که در سفارش کاتالوگ باید به آن توجه شود. اگر شما به عنوان شخصی که قصد ارتقاء کسب و کار خود به وسیله کاتالوگ را دارید و برای این منظور از شرکت های تبلیغاتی مختلف مشاوره گرفته باشید قطعا به خوبی میدانید که تعداد صفحات مهم ترین فاکتوری است که باید به آن توجه نمایید.

هنگامی که مشتریان نسبت به این فاکتور و درجه اهمیت آن اطلاع میابند دچار سردرگمی شده بلافاصله به این فکر می افتند که احتمالا باید حداقل تعداد صفحات یا حداکثر تعداد صفحات را رعایت کنند و در بازه خاصی صفحات داخلی خود را انتخاب کنند. اما اصلا جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. کارشناسان نقش و نگار با ارائه اطلاعاتی همه جانبه شما عزیزان را در انتخاب صحیح کاتالوگ تبلیغاتی یاری میرسانند.

اولین نکته ای که برای تعداد صفحات کاتالوگ باید در نظر داشته باشید ضریب صفحات است. تعداد صفحات داخلی کاتالوگ باید ضریب چهار باشد. قطعا برای شما عزیزان ضریب چهار صفحات داخلی کاتالوگ سوال برانگیز است. اگر بخواهیم ریشه این محدودیت را بررسی کنیم به نوع صحافی و چاپ کاتالوگ خواهیم رسید. در واقع قانون ضریب چهار برای صفحات داخلی کاتالوگ ناشی از محدودیت هایی است چاپخانه ها به جهت صحافی دارند.

روش چاپ کاتالوگ

در حالت کلی چاپ یکی از مهم ترین فرآیندهایی است که محصولات تبلیغاتی پشت سر میگذارند. در مورد کاتالوگ نیز قضیه به همین شکل است و شاید میزان اهمیت آن از سایر محصولات تبلیغاتی بیشتر باشد. برای درک این اهمیت تنها کافی است یک کاتالوگ بدون چاپ را در نظر بگیرید. احتمالا این تصور برایتان خنده دار است. کاتالوگ بدون چاپ تنها چند برگه سفید است که کنار هم قرار دارد.

قطعا چاپ نکته کلیدی در تهیه کاتالوگ است. اما روش های چاپی آن متفاوت است و نیاز به تامل دارد. در حالت کلی چاپ کاتالوگ به دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال انجام میشود. این دو نوع چاپ بسیار با یکدیگر تفاوت دارند. اگر بخواهیم در مورد تفاوت این دو نوع چاپ صحبت کنیم باید توضیحات مفصلی ارائه دهیم. در حالت کلی باید بگوییم هر یک از این فرمت های چاپی دستگاه های منحصر به فردی دارند که هر یک جزئیات به خصوصی داشته و به سبب این جزئیات نحوه چاپ ، کیفیت ، میزان مصرف رنگ و… متفاوت خواهند داشت. در ادامه در مورد هر یک از این روش های چاپی منحصرا توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

روش چاپ کاتالوگ
انتخاب بهترین صحافی در چاپ کاتالوگ

صحافی کاتالوگ

استحکام کاتالوگ با صحافی

صحافی یکی از مهم ترین مواردی است که در کیفیت کاتالوگ تاثیر گذار است. برای داشتن یک کاتالوگ حرفه ای باید به نحوه صحافی آن توجه شود. البته صحافی از جمله مواردی است که باید در چاپ کاتالوگ ، چاپ سررسید ، چاپ تقویم جیبی و… مورد توجه قرار گیرد.

صحافی خوب تضمین کننده کاتالوگ شما است. اگر به دنبال تبلیغاتی ماندگار هستید و قصد دارید کاتالوگ محصولاتتان به صورت مداوم در طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد باید بهترین روش صحافی را انتخاب نمایید. قاعدتا شما به عنوان فردی که برای نخستین بار قصد چاپ کاتالوگ دارد از روش های مختلف صحافی آگاهی ندارید. این قسمت به صورت کامل روش های صحافی کاتالوگ را برایتان شرح میدهد.

در حالت کلی صحافی کاتالوگ به سه روش انجام میشود.

 • منگنه
 • چسب
 • سیمی

هر یک از این روش ها مزایا و معایبی دارد که به هر یک از آنها اشاره خواهیم کرد.

انواع روکش کاتالوگ در چاپ کاتالوگ

انواع روکش در چاپ کاتالوگ

انتخاب روکش کاغذ کاتالوگ

یکی از روش هایی که به واسطه آن میتوان ظاهر زیباتر و متفاوت تری برای کاتالوگ ایجاد کرد روکش است. با استفاده از روکش های مخصوص میتوانید کاتالوگ زیبایی چاپ کرده و به مخاطبانتان ارائه دهید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی منحصر به فرد روی کار آمده است که به زیبایی و جذابیت محصولات چاپی دوچندان افزوده است. یکی از بهترین راهکارهای بهبود جذابیت کاتالوگ ها استفاده از روکش های منحصر به فردی است که باعث ایجاد بافت جدید در صفحات کاتالوگ میشود. البته روکش های کاتالوگ تنها به جهت زیبایی چاپ نمیشود بلکه دلایل فنی دیگری نیز دارد و از جمله مهم ترین دلیل آن میتوان به افزایش استحکام صفحات داخلی کاتالوگ باشد. بسیاری از این روکش ها با ایجاد لایه جدیدی بر روی کاغذ تا حدی به ضخامت کاغذ می افزاید و از این طریق تا حدی به استحکام کاغذ افزوده میشود.

روکش در چاپ نه تنها در مورد چاپ کاتالوگ مورد استفاده قرار میگیرد بلکه در مورد چاپ کارت ویزیت نیز نکته ای اساسی است. تمامی جلوه یک کارت ویزیت توسط طراحی و نوع روکشی است که استفاده میشود.

در حالت کلی انواع مختلفی روکش در صنعت چاپ وجود دارد و از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روکش سلفون
 • روکش یووی

هر یک از این موارد به خودبی خود دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که باعث برتری آن شده است. در واقع برای هر مصرف مشخصی نوع به خصوصی از روکش برای کاتالوگ مناسب است. به همین جهت تعیین برترین نوع روکش کاتالوگ بسیار دشوار است اما اگر بخواهیم باتوجه به میزان استقبال عموم برتری روکش کاتالوگ را مقایسه کنید. باید بگوییم بیشترین استقبال از سمت مشتریان نسبت به روکش یووی بود. 

ثبت سفارش
انواع کاغذ داخلی در چاپ کاتالوگ

جنس صفحات داخلی کاتالوگ

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه شود. صفحات داخلی کاتالوگ است. برخی افراد کاتالوگ را فقط چند برگه میبینند. اگر شما نیز چنین دیدگاهی دارید باید بگوییم هر چه سریع تر تصور خود را تغییر دهید. زیرا همین برگه ها هستند که با مشخصات ظاهری خود برای بینندگان جذابیت ایجاد میکنند. تنها کافی است نوع کاغذ مناسب را برای صفحات داخلی انتخاب نمایید تا مخاطبانتان از دیدن کاتالوگ لذت برده و نسبت به محصولات و خدمات شما بیشتر اشتیاق یابند.

اما کاغذ کاتالوگ در چند نوع موجود است؟ کاغذهایی که برای کاتالوگ استفاده میشود عموما از دو حالت که در قسمت ذیل به آن اشاره میکنیم خارج نیست.

 • کاغذ تحریر
 • کاغذ گلاسه

کاغذ تحریر ساده ترین نوع کاغذ است و قاعدتا از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه است و در مقابل از کیفیت کمتری برخوردار است. البته استفاده از این نوع کاغذ در چاپ کاتالوگ اصلا مرسوم نیست اما اگر شما از لحاظ هزینه های پرداختی در مضیقه هستید استفاده از کاغذهای تحریر بهترین گزینه است.

کاغذهای گلاسه یکی از مرسوم ترین و با کیفیت ترین کاغذهایی است که در چاپ کاتالوگ مورد استفاده قرار میگیرد. البته این نوع کاغذ به خودی خود دارای خانواده بزرگی است و هر یک از لحاظ گراماژ با یکدیگر متفاوت هستند. اگر بخواهیم کاغذهای گلاسه مختلف را معرفی کنیم مجبور به معرفی گراماژهای مختلف خواهیم بود اما در حالت کلی باید بگوییم کاغذ گلاسه از گراماژ 135 گرم الی 350 گرم موجود میباشد و طبیعتا نوع 300 گرم آن از مرغوبیت بیشتری برخوردار است اما بالطبع کاغذهایی با این گراماژ اصلا مناسب کاتالوگ هایی با صفحات داخلی زیاد نخواهند بود زیرا موجب سنگینی کاتالوگ خواهد شد.

ابعاد کاتالوگ

ابعاد کاتالوگ از جمله مهم ترین المان های چاپی است که باید حین چاپ کاتالوگ در نظر داشته باشید. کاتالوگ ها در ابعاد مختلفی چاپ میشوند که مرسوم ترین ابعاد آنها به شرح زیر میباشد.

 • ابعاد A3
 • ابعاد A4
 • ابعاد A5
 • ابعاد خشتی

انتخاب ابعاد در چاپ کاتالوگ کاملا به سلیقه و نوع کاتالوگ بستگی دارد. قاعدتا هنگامی که شما با قصد ارائه محصولاتی همچون لباس ، زیورآلات و… دارید به کاتالوگی نیز خواهید داشت که فضای کافی برای عکس های محصولاتتان داشته باشد اما در مقابل اگر قصد دارید کاتالوگی ارائه دهید که دشتگاه های مکانیکی را به مخاطبانتان ارائه دهید فضای کمتری به عکس اختصاص خواهید داد و چند نوشته کوچک کمک بیشتری به بیان مشخصات میکند و به کاتالوگ هایی با قطع بزرگ برایتان بلا استفاده خواهد بود. به همین جهت میتوان گفت قطع کاتالوگ یکی از پارامترهایی است که به شدت به نوع و صنف شغلی شما بستگی دارد.

اما همانند سایر المان های دیگر که چاپ کاتالوگ را برایتان تسهیل میبخشد شاید رایج ترین قطع کاتالوگ نیز برایتان جالب باشد. اگر بخواهیم یکی از قطع های فانتزی که امروزه از سمت مخاطبان با بیشترین استقبال مواجه شده است را نام ببریم باید به قطع خشتی اشاره کنیم. این قطع به جهت ابعاد مناسبی که دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفت. کاتالوگ هایی با قطع خشتی به صورت مربع هستند.

ابعاد و قطع کاغذ مهم ترین مورد در اوراق اداری نزی میباشد. و شاید درجه اهمیت قطع کاغذ در اوراق اداری بیش از سایر موارد اهمیت داشته باشد.

تعداد چاپ کاتالوگ

تعداد کاتالوگ تبلیغاتی

یکی دیگر از المان های قابل توجه در مورد چاپ کاتالوگ تعداد و تیراژ است. اگر بخاطر داشته باشید چاپ کاتالوگ به دو روش افست و دیجیتال انجام میشد. هر یک از این چاپ ها خصوصیات منحصر به فردی دارند که باتوجه به این خصوصیات انتخاب آسان تر خواهد شد.

عموما چاپ کاتالوگ توسط چاپخانه ها مطابق تیراژهای تعریف شده و مشخصی چاپ میشود اما گروه تبلیغاتی نقش و نگار برای افرادی که دارای کسب و کارهای کوچک هستند نیز امکان چاپ کاتالوگ را فراهم ساخته است. اگر قصد دارید بیش از 1000 عدد کاتالوگ چاپ کرده و در اختیار مخاطبانتان قرار دهید بهترین و با کیفیت ترین نوع چاپ ، یعنی چاپ افست را به شما پیشنهاد میدهیم. در مقابل اگر کسب و کارتان هنوز وسعت نگرفته است و به دنبال تعداد اندکی از کاتالوگ هستید تا با استفاده از آن کسب و کارتان را آغاز کنید چاپ کاتالوگ به روش دیجیتال را پیشنهاد میدهیم. با استفاده از چاپ دیجیتال میتوانید تعدادی بیش از 10 کاتالوگ را چاپ و در اختیار جامعه هدفتان قرار دهید.

چاپ کاتالوگ با آگاهی از مراحل

مراحل طراحی و چاپ کاتالوگ

سوالات متداول

بله، گروه تبلیغاتی نقش و نگار امکان چاپ کاتالوگ در تعداد بیش از 10 عدد را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

گروه تبلیغاتی نقش و نگار به عنوان معتبرترین چاپ و تبلیغات در کرج چاپ کاتالوگ در تیراژ پایین را در دو روز و چاپ کاتالوگ در تیراژ بالا را در چهار روز کاری انجام میدهد.

طراحی کاتالوگ با استفاده از طراحان گرافیست خبره انجام میشود و تمامی طرح ها منطبق بر اصول طراحی و سلیقه مشتریان انجام میشود.

اگر فایل های طراحی کاتالوگ نزد شما مشتریان عزیز باشد و تنها به چاپ نیاز داشته باشید به راحتی میتوانید فایل خود را در فرمت pdf برای کارشناسان نقش و نگار ارسال نمایید. 

کیفیت در گروی رعایت استانداردهای چاپ و طراحی است. نقش و نگار با کادر مجرب خود توانسته است کیفیت چاپ کاتالوگ را تضمین نماید.

نمونه طراحی کاتالوگ